AtklataSausana.1s.lv

AtklataSausana.1s.lv


Latvijas atklātais čempionāts invalīdiem ložu šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem.
 Latviski По русский In English

Šaušanas sacensības invalīdiem 12.10.2016.


Šaušana ar pneimatiskajiem ieročiem ir viena no paralimpisko spēļu disciplīnām, kurā Latvija līdz šim nav tikusi pārstāvēta. Pirms diviem gadiem izveidotās biedrības “Līdzvērtība”  izvirzījusi par nākotnes mērķi. Pirmais solis ir šogad organizētais Latvijas atklātais čempionāts ložu šaušanā - Tukumā gandrīz divdesmit dalībnieku trešdien sacentās čempionāta trešajā kārtā.Vietas Tukuma šautuvē ieņem cilvēki ratiņkrēslos. Pa īpašu trošu sistēmu tiek aizslidināts mērķis, pneimatiskajai šautenei uzlikts arī speciāls statīvs, un sacensības var sākties.

Tukuma invalīdu sporta kluba pārstāvei Baibai Riekstiņai motivācija ir pašapliecināšanās. "Jo tas cilvēks, kurš nevar.. nu, invalīds ratiņos, ar savilktām rokām, pierāda to, ka viņš var to izdarīt, un viņi strādā, cītīgi strādā," viņa teica.

Dažiem šaušana ar pneimatisko pistoli vai šauteni jau ir aizraušanās vairāku desmitu gadu garumā, bet daži ar to sākuši nodarboties vien nesen. Kāds kungs no Bauskas uzkonstruējis pat speciālu ierīci, ar ko nospiest gaili, lai šī nodarbe nebūtu jāpamet.

Sacensību dalībnieks no Bauskas Laimonis Rigasts ideju aizguvis no kāda fotogrāfa, cilvēka bez rokām. Viņš fotoaparāta slēdzi iedarbinājis ar trosīti. "Ja grib šaut, tad jādomā," sacīja Rigasts.

Latvijas mēroga sacensības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām šaušanas sportā gan notiek tikai reizi gadā, tāpēc biedrība ''Līdzcietība'' nolēmusi, ka sacensību klāsts jāpapildina ar  turnīru, kas notiktu sešas reizes gadā. Biedrības ''Līdzvērtība'' valdes locekle Margita Kanopka paskaidroja, ka divos mēnešos starp sacensībām dalībnieks var mājās vai kādā šautuvē trenēties. "Doma ir kādreiz tikt arī pie īstiem sporta ieročiem un piedalīties arī paralimpiskajās sacensībās," ieceres atklāja Kanopka.

Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Margitas sapņus par tukšiem nesauc. Līdz šim gan šaušanas disciplīnā augstākās sacensības ir Baltijas čempionāts, bet paralimpiskajās spēlēs Latvija nav pārstāvēta.Komentāri (0)  |  2016-10-12 20:44  |  Skatīts: 5521x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


03.08.2016. sacensības ložu šaušanā invalīdiem (VISAS BILDES SKATĪT ŠEIT)


 ...
Komentāri (0)  |  2016-08-12 14:13  |  Skatīts: 2178x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sacensības 03.08.2016. ložu šaušanā invalīdiem.


Tukumā 3.augustā notika kārtējās sacensības ložu šaušanā invalīdiem.

              Sacensībās piedalījās cilvēki ar īpašām vajadzībām, invalīdi no sporta klubiem un invalīdi biedrību biedri.  Šoreiz sacensībās bija ieradušies daudz vairāk šāvēji, tie bija atbraukuši no: Aizkraukles, Rīgas, Skrundas, Saldus, Bauskas, Talsi, Jūrmalas, Dobeles Engures.  Kopā bija atbraukuši 21 sportists, 12 cilvēki ratiņkrēslos, 14 vīrieši un 7 sievietes. Tika apbalvotas pirmās trīs vietas. Vīriešiem šautenē PŠ-20: 1.vieta Artim Kalnciemam (Tukums), 2.vieta Igoram Puškinam (Tukums), 3,vieta Jānim Lakstīgalam (Dobele). Sievietes šautenē PŠ-20: 1.vieta Margitai Kanopkai (Tukums), 2.vieta Lillijai Mucelānei (Tukums), 3.vieta Valentīnai Kuškovai (Tukums). Mums vingrinājumā ar pistoli nesanāca trīs dalībnieces, tādēļ sievietes ar vīriešiem tika vērtētas kopā PP-20: 1.vieta Dainim Zvirbulim (Rīga), 2.vieta Laimonim Rigastam (Bauska), 3.vieta Margitai Kanopkai (Tukums).

     Saku, lielu, paldies brīvprātīgajiem, kuri veltīja savu laiku un palīdzēja šīm sacensībām notikt.  Paldies galvenajiem tiesnešiem – Marekam Jansonam, Zigfrīdam Markainim. Punktu skaitīšanas tiesnesim – Laurim Strautmanim, palīdzēm Leldei Ozoliņai un Kristai Čīčai,  bet Marikai Kuzmina un Karinai Ostopenko par sagādāto tēju, kafiju un gardajām maizītēm . Paldies par  šautuves telpām.
Nākamās sacensības paredzētas 5.oktobrī.
08.08.2016.

Komentāri (0)  |  2016-08-07 21:20  |  Skatīts: 7035x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Sacensības 01.06.2016. (BILDES SKATĪT ŠEIT)Komentāri (0)  |  2016-06-12 15:05  |  Skatīts: 6173x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Par pirmajām sacensībām 01.06.2016.


Tukumā 1.jūnijā notika valsts čempionāts ložu šaušanā invalīdiem.

         Margita Kanopka stāsta: Es aktīivi trenejās ložu šaušanā un nonācu pie slēdziena, ka Latvijā nav iespējas piedalīties invalīdu sacensībās, kā tikai vienu reizi gadā. Pateicoties Zigfrīdam Markainim ar viņa ieteikumu:  “Uztaisi sacensības pati”. Šis teikums mani nelika mierā! Pirmais ko es izdarīju – braucu uz Tukuma Domi, lūgt atļauju izmantot Tukuma šautuves telpas paredzētajām sacensībām. Paldies Tukuma Domei, viņi mūsu ideju akceptēja!  Nu, lūk, pirmās sacensības ir notikušas! Tā kā invalīdi šāvēji sacensībām gatavojās visu gadu, bet Latvijā šādas sacensības ir tikai vienreiz gadā Dobelē.  Tas vienkārši bija nepieciešams sportistu labā, lai viņi izjusto šo sacensību satraukumu biežāk, lai būtu lielāks motīvs treniņiem.  Sportists var salīdzināt savus rezultātus kādi tie ir treniņā, un, kā mainās punktu skaits sacensību satraukumā.

Sacensībās piedalījās cilvēki ar īpašām vajadzībām, invalīdi no sporta klubiem un invalīdi biedrību biedri.  Šodien sacensībās bija ieradušies šāvēji no Tukuma, Saldus, Bauskas, Jūrmalas un Engures, bet neatbrauca dobelnieki un rīdzinieki.  Sacensību dalībnieki šauj ar pneimatiskajām pistolēm un šautenēm - Kalibrs 4.5 mm (.177”),  šauj no 10 m attāluma bez dioptrijas ar atklāto tēmekli pa mazajiem mērķiem Nr.8. Tas ir, ļoti, grūts vingrinājums! 

Saku, lielu, paldies brīvprātīgajiem, kuri veltīja savu laiku un palīdzēja šīm sacensībām notikt.  Paldies galvenajiem tiesnešiem – Didzim Tameniekam, Zigfrīdam Markainim. Punktu skaitīšanas tiesnesei – Santai Sokolovai,  tapat Sporta skolai par telpām, bet Initai Ozoliņai un Karinai Ostopenko par sagādāto tēju, kafiju un gardajām maizītēm . 
01.06.2016.

Komentāri (0)  |  2016-06-12 14:22  |  Skatīts: 4325x         Ieteikt draugiem       TweetMe        DalītiesLapa | [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] 8 |